Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde çılgın geliri kaçırdı! Dudak uçuklatan para ödülü

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu’nun 6’ncı haftasında Galatasaray, Kopenhag deplasmanından 1-0 mağlup ayrıldı. Okan Buruk yönetimindeki sarı-kırmızılılar, bu sonucun ardından Devler Ligi’ne grup aşamasında veda etti.

Galatasaray’ın bu mağlubiyet sonrası Şampiyonlar Ligi’nden elde etmesi muhtemel dev geliri de kaybettiği öğrenildi. Sarı-kırmızılıların, hak edemediği Şampiyonlar Ligi bonusu dudak uçuklattı.

GRUPLARDA ÇILGIN GELİR

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme turlarını teker teker geçen Galatasaray, grup aşamasına kalarak çılgın bir geliri kasasına koymuştu. Sarı-kırmızılılar, UEFA’nın ayak bastı parası olarak kulüplere ödediği 15 milyon 640 bin euroluk bedeli kasasına koymuştu.

Galatasaray, aynı zamanda UEFA’dan katsayı payı da elde etmişti. Sarı-kırmızılılar, bu kalemden 9 milyon 96 bin euroluk geliri hanesine yazdırmıştı.

Okan Buruk yönetimindeki Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Kopenhag ve Manchester United’la oynadığı maçlarda aldığı beraberlikler sonrası 930’ar bin euroyu daha kasasına koymuştu. Sarı-kırmızılılar, Old Trafford’da Manchester United’ı mağlup ettiği maçta ise 2 milyon 800 bin euro gelir elde etmişti.,

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon toplamda 29 milyon 396 bin euroluk gelir kazandı. Sarı-kırmızılılar, güncel kurla toplamda 921 milyon 316 bin 800 TL civarında bir gelir elde etti.

9 MİLYON 600 BİN EURO KAÇTI

Bayern Münih, Manchester Unitede ve Kopenhag’ın yer aldığı grubu 3’üncü sırada tamamlayan sarı-kırmızılılar, Devler Ligi’ne veda ederek çılgın bir gelir fırsatını tepti. Sarı-kırmızılı takım, UEFA’nın Son 16 Turu için vereceği 9 milyon 600 bin euroluk geliri hanesine yazdıramadı.

Galatasaray böylece güncel kurla 301 milyon TL’lik bir gelir fırsatını değerlendiremedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir