Galatasaray’da bir veda daha! Yarın imza için İtalya’ya uçuyor

Galatasaray’da transferde hareketli saatler yaşanıyor. Sarı-kırmızılı camia, transfer edilecek oyuncuları beklerken takımdan ayrılacak yıldızlar için de büyük bir operasyon var. Sacha Boey’i dün Bayern Münih’e rekor bonservis bedeliyle uğurlayan yönetim, bu transferden gelecek geliri yine imza attırılacak isimler için kullanacak.

Sarı-kırmızılıların, Sacha Boey transferi için KAP’a yaptığı bildirim şöyle: “Yapılan anlaşmaya göre transfer gelirimiz net 30 milyon euro olup Bayern Münih, şirketimize net 5 milyon euro tutarında şarta bağlı bonus ödeyecektir. Ayrıca futbolcunun başka bir kulübe transfer olması durumunda Bayern Münih, gerçekleşmeyen şarta bağlı bonusların tamamını şirketimize ödeyecektir. Buna ek olarak iki tane hazırlık müsabakası düzenlenmesi konusunda anlaşılmış olu,, müsabakalar kapsamında gerçekleşecek kârın yüzde 50’si şirketimize ödeyecektir.”

ANGELINO DA YOLCU

Galatasaray’ın bombaları art arda patlatması beklenirken bir ayrılık daha kapıda… Sezon başında büyük umutlarla Leipzig’den kiralanan Angelino bekleneni veremedi. İtalyan devi Roma, İspanyol sol bek için devreye girdi.

LEIPZIG’DEN İZİN ÇIKTI

Sarı-kırmızılıların hem maliyetinden çıkmak hem de yabancı kontenjanında yer açmak için yollarını ayırmayı düşündüğü 26 yaşındaki futbolcu için Roma, Leipzig’le anlaştı. Bu durum sonrasında da Alman kulübü, Galatasaray ile Angelino sözleşmesini feshetmeye izin verdi.

Deneyimli sol bek şayet Galatasaray formasıyla bir maça daha çıksaydı 6 milyon euroluk zorunlu satın alma opsiyonu devreye girecekti.

YARIN ROMA’YA UÇACAK

Roma’nın da yıldız oyuncuyu sezon sonuna kadar kiraladığı ve kontratında zorunlu olmayan 6 milyon Euro’luk satın alma opsiyonu bulunduğu belirtildi. Angelino’nun yarın Roma’ya uçması bekleniyor.,

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir