Video Oyunu Serisine Dayanan Askeri Bilim Kurgu Dizisi Halo’nun 2. Sezonundan Yeni Bir Afiş Yayımlandı!

Popüler video oyunu serisinden esinlenen askeri bilim kurgu dizisi Halo’nun ikinci sezonuna dair taze bir afiş gün yüzüne çıktı. Bu heyecan verici haber, dizi severler ve oyun tutkunları arasında büyük bir coşku yarattı. 

Detaylara gelin birlikte bakalım!

“Halo”, Kyle Killen ve Steven Kane ikilisinin vizyoner bakış açılarıyla şekillenen, Paramount+ yayın platformunda izleyicilerle buluşan Amerikan yapımı bir askeri bilim kurgu televizyon dizisi.

Kendine has atmosferi ve sürükleyici hikayesiyle bilim kurgu severlerin beğenisine sunulan bu dizi, izleyicilerine adeta başka bir evrenin kapılarını aralıyor.

Bu dizi, adını taşıdığı ve dünya çapında büyük bir hayran kitlesi olan “Halo” video oyunu serisinden esinlenerek oluşturuldu.

Showtime Networks, 343 Industries, Amblin Television, One Big Picture ve Chapter Eleven’ın üstlendiği bir yapım olan Halo, 26. yüzyılda geçiyor.

Halo, insanlığın yok oluşunu hedefleyen gelişmiş uzaylı ırklarının teokratik askeri ittifakı ile Birleşmiş Milletler Uzay Komutanlığı arasındaki savaşı anlatıyor.

Halo’da Pablo Schreiber, Master Chief Astsubay John 117 karakterine hayat verirken, Jen Taylor da yapay zeka Cortana’yı canlandırıyor.

Shabana Azmi, Natasha Culzac, Olive Gray, Yerin Ha, Bentley Kalu ve Kate Kennedy gibi yetenekli oyuncuların yanı sıra Charlie Murphy, Danny Sapani, Bokeem Woodbine ve Natascha McElhone da dizinin kadrosunda yer alıyor.

Halo’nun geliştirilme süreci ilk olarak 2013 yılında başlasa da COVID-19 salgını nedeniyle dizinin çekimleri 2019 yılının sonunda doğru devam etti.

Dizinin Paramount+ yayın platformunda yayınlanmaya başlaması ise 24 Mart 2022 tarihinde gerçekleşti. Aynı zamanda izleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan dizinin ikinci sezon onayı da resmi olarak verildi.

İlk sezonunda 26. yüzyılda insan ırkı ile Covenant olarak bilinen uzaylı bir tür arasında gerçekleşen destansı savaşa odaklanan Halo, ikinci sezonunda yeni hikayelerle ekranlara geri dönecek.

Geçtiğimiz saatlerde ikinci sezonu merakla beklenen Halo’nun yeni sezonundan yeni bir afiş yayımlandı.

İşte Halo 2. sezon afişi ??

Siz Halo’nun yeni sezonunu izleyecek misiniz? Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir